Repasované autodiely priamo od zdroja
basket 0

0 €

V košíku nemáte žiadny tovar

Často kladené otázky

Proces repasu

Repas produktov prebieha rôzne, zjednodušene však proces prebieha nasledovne. Najskôr diel vždy kompletne rozoberieme na jednotlivé komponenty. Všetky nevyhovujúce časti vymeníme za nové, ostatné komponenty očistíme či opieskujeme, následne diel zmontujeme a dôkladne otestujeme. Každý repasovaný produkt prechádza rovnakými funkčnými testami ako nový diel.

Repasované produkty musia spĺňať úplne rovnaké parametre ako nový kus a prechádzajú tiež rovnakým procesom testovania. Rozdiel je preto iba v cene a nie v záručnej lehote. Na repasované produkty, ktoré sú lacnejšie, poskytujeme záruku 2 roky ako na nový diel.

Repasovaný kus je kompletne demontovaný, všetky nevyhovujúce súčiastky sú vymenené za nové, pôvodné komponenty sú očistené či opieskované a na záver procesu je produkt otestovaný. Testovaný kus je použitý diel, ktorý je však funkčne porovnateľný s novým či repasovaným kusom, pretože musí prejsť rovnakými záťažovými testami, vzhľadovo sú však odlišné. Na testovaný kus poskytujeme záruku 1 rok, na repasovaný diel 2 roky.

Autodiely na repasovanie získavame najčastejšie v špecializovaných zberniach použitých autodielov najmä vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku. Repasovanie prebieha priamo u nás v Opave, na kvalitu dohliada naša francúzska pobočka REMANTE SAS so sídlom v Lyone.

Repasované produkty musia spĺňať úplne rovnaké parametre ako nový kus a prechádzajú tiež rovnakým procesom testovania. Všetky chybné diely sú vymenené za nové a povrch každého repasovaného produktu je ošetrený tak, aby bol zameniteľný s novým kusom. Na všetky naše repasované produkty poskytujeme záruku 2 roky.

Repasované produkty šetria nielen Vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Vdychujeme starým autodielom nový život, čím ušetríme 79% zdrojov oproti výrobe nového kusu.

Objednávky

Objednávku vytvoříte jednoducho na našom e-shope. Správny diel dohľadáte podľa RZ vozidla alebo značky, modelu a správnej motorizácie. Ak budete potrebovať pomôcť s vyhľadaním správneho dielu alebo s dokončením objednávky, neváhajte nás kontaktovať na +421 432 901 190.

Sú tri možnosti ako diel vyhľadať – podľa ŠPZ vozidla, podľa špecifikácií automobilu, prípadne podľa číselného označenia starého kusu (ako ho nájsť nájdete tu). Ak budete potrebovať pomôcť s vyhľadaním správneho produktu, neváhajte nás kontaktovať. Pripravte si označenie karosérie VIN alebo motorizáciu vozidla.

Áno, po registrácii u nás získate zaujímavé zľavy za opakované nákupy na celý sortiment repasovaných aj testovaných autodielov. Nárok na zľavu má každý odberateľ, ktorý na našom e-shope nakupuje opakovane a pravidelne. Prevádzkujete autoservis či predajňu autodielov? Potom zľavu 3 % získate už pri druhom nákupe. Viac informácií tu.

Doprava aj zvoz starého dielu je po celej Českej i Slovenskej republike spoplatnený. Zvoz je za poplatok zaistený cez partnera PPL alebo DPD. Dopravu zadarmo momentálne neposkytujeme.

Objednávky produktov skladom vytvorené do 18:00 vo všedný deň sú expedované v ten istý deň a doručené spravidla do 24 hodín, vo výnimočných prípadoch do 48 hodín od objednania. Presný čas doručenia k vám alebo do vášho servisu môžete vždy špecifikovať v objednávke alebo s naším špecialistom na telefóne.

Nevyhovujúci tovar je možné vrátiť do 14 dní (od prevzatia zásielky) bez udania dôvodu. Tovar musí byť vrátený kompletný, v pôvodnom obale a zabalený. Nesmú chýbať protokoly o testovaní dielu. Ich strata môže znamenať zníženie vrátenej sumy o nové testovanie dielu. Peniaze vám budú zaslané prevodom na váš bankový účet a to najneskôr do 14 dní od prevzatia zásielky.

Staré diely

Ak chcete vrátiť peniaze z kaucie za váš starý diel, kliknite tu.

Ak chcete vykúpiť starý diel vyplňte nasledujúci formulár tu.
Naša zákaznícka podpora vás bude kontaktovať s cenovou ponukou.
Zašlite vaše staré diely (zabalené v pevnej krabici, vypchaté tak, aby sa diel počas prepravy nepoškodil) a po prijatí a kontrole vašich dielov zašleme peniaze na vami uvedený bankový účet (platba prebehne do 10 pracovných dní po obdržaní vašich starých dielov).

  1. Vytvoríte objednávku repasovaného alebo testovaného dielu na našom e-shope vrátane vratnej kaucie.
  2. Zvoz starého dielu je možné zaistiť najskôr nasledujúci pracovný deň od objednávky na tomto odkaze.
  3. Po následnom doručení Vášho starého dielu na náš sklad, spĺňajúceho podmienky na prijatie, vraciame kauciu za starý diel na Váš bankový účet.
  4. Sumu vraciame do 10 pracovných dní od prijatia starého dielu. Bankový účet môžete zadať v objednávke alebo dodatočne po doručení starého dielu.
  5. Adresa pre doručenie starého dielu: Autonorma.cz, Sadová 44, 74601, Opava, Česká republika

Všetky vrátené staré diely musia byť dôkladne zabalené. Pred vložením starého dielu do balíka odporúčame diel zabaliť do igelitového obalu, čím zabránite prietoku zvyškových kvapalín. Ďalej dôrazne odporúčame použiť rovnakú krabicu a výplň, v ktorej vám bol doručený repasovaný alebo testovaný diel. Zabránite tým poškodeniu starého dielu pri preprave. Neručíme za poškodenie zle zabaleného dielu zákazníkom.

Častokrát sa k nám ako staré diely na vyplácanie kaucií dostávajú kusy s čiastkovým poškodením, ktoré nesúvsia s predmetom repase. Sú to ulomené časti obalu dielu (holendry), chýbajúce súčasti (napríklad chýbajúca regulácia turbodúchadla) alebo neopraviteľné mechanické poškodenia (prasknutý obal čerpadla) a poškodené elektrické ventily (u vybraných vstrekovačov). V niektorých prípadoch môže diel doraziť už neopraviteľný, nepoužiteľný na ďalšiu repasiu. V tomto prípade je zákazníkovi udelená zrážka z kaucie alebo kaucia nie je úplne uznaná. V tomto prípade vás budeme informovať a viac informácií nájdete tu.

Záruka

Na všetky repasované náhradné diely poskytujeme záruku 2 roky, s možnosťou predĺženia o jeden rok, rovnako ako na nové náhradné diely. Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť testovaný náhradný diel, bude naň vystavená ročná záruka s možnosťou predĺženia až na dva roky.

Záruku poskytujeme na kompletný diel, nie na jednotlivé komponenty. Ručíme vždy za funkčnosť celého náhradného dielu. Všetky diely sú ošetrené záručnými plombami a k väčšine náhradných dielov je dodávaný testovací protokol z výstupnej kontroly.

Objednaný diel nefunguje správne? Na Vami objednaný tovar sa vzťahuje záruka 1 alebo 2 roky, v ktorej môžete tovar reklamovať. Lehota na vybavenie reklamácie je 30 dní, ale spravidla býva kratšia. Online reklamu založte tu.

 

Balíček s reklamovaným produktom nám zašlite späť spolu s vyplneným formulárom nižšie a dokladom o zaplatení na túto adresu:

 

AutoNorma.sk
Na Starém břehu 7
746 01 Opava
Česká republika

V prípade reklamácie s vami bude priamo komunikovať reklamačné oddelenie alebo zákaznícka podpora na svojich bežných kontaktných kanáloch ako je chat alebo email.