Aké sú výhody repasovaných náhradných dielov oproti originálnym? - AutoNorma

Aké sú výhody repasovaných náhradných dielov oproti originálnym?

Keď sa vám pokazí auto, máte dve možnosti. Môžete nechať poškodený diel opraviť (ak je to možné), alebo ho vymeniť. Výmena je veľmi často rýchlejšie a lacnejšie variantom. Najmä ak sa rozhodnete využiť repasovaný diel. Oproti novým originálnym dielam môžete ušetriť až polovicu nákladov. Kvalita je však na rovnakej, alebo dokonca vyššej úrovni ako u nových dielov.

Šetrí repasované diely len peňaženku, alebo aj životné prostredie?

Použité náhradné diely nie sú výhodné len z finančného hľadiska. Ich opätovné využitie je navyše ekologické a šetrné k životnému prostrediu. Na repasiu použitého dielu (prevodovka) je potrebné cca o 33% menej spotrebovanej energie ako pri výrobe nového náhradného dielu.

Zdroj: https://autobible.euro.cz/zivot-zivote-70-let-repasi-vyroby-vymennych-nahradnich-dilu-nejen-skodovky/V niektorých prípadoch nemusí byť cenový rozdiel repasovaného oproti novému dielu tak viditeľný. Je to najmä v prípadoch, keď sú pri prepracovaní starých dielov použité novšie technológie, ako tie, ktoré boli dostupné v čase výroby nového vozidla. Niekedy tak tieto repasované diely môžu byť dokonca kvalitnejšie ako originálne.

Príklad: Aký je rozdiel v cenách? Pre predstavu sme porovnali cenu repasovaného turbodúchadlá pre Škodu Octaviu III 1.2 TSI 81 kW, ktoré vyjde na 5 475 Sk. Nové originálne turbodúchadlo vás bude stáť 16 673 Sk. (Poznámka: ceny platia ku dňu 7. 7. 2020)

Každá repase začína kompletnú demontážou použitého dielu. Ten je rozobraný na jednotlivé komponenty. Nasleduje dôkladné vyčistenie všetkých komponentov a ich dôsledná kontrola. Opotrebované, deformované a neopraviteľné súčiastky (tesnenia, ventily, skrutky) sú vymenené za nové. Potom sa celý diel opäť skompletizuje a na špecializovaných prístrojoch sa skontroluje jeho funkčnosť. Výsledkom náročného testovania je výstupný protokol, ktorý garantuje 100% kvalitu a funkčnosť repasovaného dielu.

lopatky pred a po

Výhody repasovaných dielov

  • nižšia cena
  • overená kvalita a funkčnosť
  • dlhšiu životnosť a väčšiu spoľahlivosť než u opraveného dielu
  • záručná lehota 12 až 24 mesiacov
  • rýchlosť vrátenia vozidla do prevádzky

Nevýhody repasovaných dielov

  • konkrétny diel nemusí byť vždy skladom

Pred repasí a po repasi

Používanie repasovaných dielov nie je žiadna novinka

Myšlienka repasovať náhradné diely vznikla za povojnovej hospodárskej krízy v roku 1947 v Nemecku. V tú dobu tu panoval nedostatok všetkého, a preto sa na novo vzniknutú linku začali vracať vyslúžilé vzduchom chladené boxery z prvých VW Chrobákov a transportérov. V Českej republike Škoda Auto umožňuje meniť repasované diely od roku 1995. Teraz si môžu majitelia "škodoviek" vyberať z 16 tisíc položiek zo 60 skupín. Medzi najžiadanejších patrí komponenty , , , , spojky, prevodovky a elektronika. Repasované diely sa ponúkajú pre kompletnú súčasnú modelovú radu vrátane modelov Yeti, všetkých generácií Fabie, Octavie a Superbu. V súčasnej dobe ponúka repasované náhradné diely aj ďalšie značky a , napríklad Ford, Peugeot, BMW, Mercedes atď.

historie repasování

Spokojní zákazníci sa k nám radi vracajú

Obľuba repasovaných náhradné dielov rastie. Často sa ľudia obávajú ich kvality a funkčnosti. Ale tí, čo je vyskúša, sa k nám často vracia pre ďalšie, pretože majú s repasovanými dielom dobré skúsenosti. Náhradné diely po repasii sa od nových líšia v jedinom. V cene.

Máte nejaké otázky k repasovaným dielam? Kontaktujte našu zákaznícku podporu na telefóne +420 731 447 502 alebo e-mailu info@autonorma.sk.