Ako repasujeme vstrekovacie čerpadlá? - AutoNorma

Ako repasujeme vstrekovacie čerpadlá Bosch VP30 a VP44

Čerpadlo s implementovanou riadiacou jednotkou do konštrukcie čerpadla. Riadiaca jednotka čerpadla riadi, na základe informácií z riadiacej jednotky motora, funkciu mechanických komponentov, predovšetkým však dávkovanie paliva.Opravujeme iba vstrekovacie čerpadlá, opatrená jednokonektorovou riadiacou jednotkou typu PSG2 lebo PSG5. Čerpadlá Bosch VP s dvoma konektormi z riadiacej jednotky (tzv.typ PSG16) aktuálne ponúkame iba nová či fabričně repasovaná.

Najčastejšie poruchy čerpadiel Bosch VP30 a VP44:

 • Riadiaca jednotka vstrekovacieho čerpadla (oprava riadiacej jednotky je bezpredmetná, ak nie je vyhotovená repasácie mechanickej časti čerpadla)

 • Závada snímača otáčok čerpadla

 • Závada ventilu dávky paliva

 • Závada rozdeľovacej hlavy

 • Závada telesa čerpadla

 • Poškodenie presuvníka vstreku (piesta)

 • Poškodenie hriadeľa

Pri natankovaní nekvalitného paliva môže pochopiteľne vzniknúť závada zadretiu čerpadla v dôsledku vniku nečistôt do palivového systému či v dôsledku nedostatočného mazania čerpadla. Čerpadlo je mazané naftou. Oprava sa potom stáva vo väčšine prípadov nereálnu alebo nerentabilné v dôsledku vysokej ceny za náhradné diely.

Proces repasácie vstrekovacieho čerpadla Bosch VP::

 1. Ako prvý krok celkového procesu repasovanie vstrekovacieho čerpadla Bosch VP je vyčítanie chybových kódov z riadiacej jednotky čerpadla.

 1. Rozobratie čerpadla a individuálne posúdenie stavu jednotlivých mechanických komponentov. Nefunkčné a poškodené diely sú automaticky vyradené a ďalej pri zostavovaní repasovaného čerpadla nepoužité. Funkčné diely očistíme či opieskujú. Ďalej kontrolujeme zvyškové palivo, aby sme zákazníka upozornili na kvalitu paliva a poprípade sa vyvaroval opakovanému natankovanie nekvalitného paliva.
 2. Skompletizovaní repasovaného čerpadla za pomocou nových a originálnych dielov priamo od výrobcu Bosch. Celý proces kompletovanie repasovaného čerpadla je vykonávaný podľa prísnych technologických postupov výrobcu.
 3. Otestovanie čerpadlá na autorizované stanici Bosch EPS 815 a kontrola správnosti čerpadlá podľa noriem výrobcu. Riadiaca jednotka je programovaná podľa algoritmu, ktorý nesie počítač autorizované stanice a zobrazuje hodnoty na svojej obrazovke. Ak je výsledok celého procesu pozitívny, repasované čerpadlo zaručuje správne dávkovanie a časovanie predvstreku vo všetkých stupňoch jeho zaťaženie.
 4. Výsledkom záverečného dynamického testovania a kalibrácie je kalibračný protokol, ktorý je dôkazom 100% funkčnosti vstrekovacieho čerpadla Bosch VP 30/44

Celý proces repasovanie vstrekovacích čerpadiel pre Vás vyhotoví vyškolený tím profesionálov v obore.

Vykonávame iba kompletné repase dieselových systémov! Nezaoberáme sa vykonávaním čiastočných opráv, vedúcich len k potrebnému sprevádzkovanie vozidla, nie však dlhotrvajúci funkčnosti celého systému!
ZADARMO Vám ako súčasť balenia dodáme všeobecný montážny postup, ktorý Vám pomôže vyvarovať sa opätovnému poškodeniu repasovaného vstrekovacieho čerpadla.
Zákazník u nás získa záruku 24 mesiacov na celý produkt, nie na predmet repasácie.